THE SCHEDULE

Trøndelagsdagen 2018

09:00-16:00

Åpning av Start Forum 2018

by Sophia The Robot, Toril Hernes, Ingeborg Øftshus & Brage Mothes - R1

10:00-10:30

Vipps – Innovation In The Banking Sector

by Thang Manh Tran - R7

10:00-10:30

IoT – Dataene dine har aldri vært mer verdt

by Erik Slørdal Skjemstad (Atea) - A1

10:00-10:30

Power Coupling: Thriving innovation through collaboration

by Lily Chen og John Antonio Nilsen (Sopra Steria og Convertelligence) - R7

10:45-11:15

Radikal innovasjon

by Christoffer Fremstad (Tine) - EL5

10:45-11:15

How to be seen, build network and get working in Trøndelag

by David Edwin (Study Trondheim/ Nordic Semiconductors) - A1

10:45-11:15

Construction City

by Benedicte Økland (OBOS) - R7

11:30-12:00

Utvikling av handleopplevelser for millioner av kunder. Sommerjobb i Lindbak for utviklere og interaksjonsdesignere.

by Trond Klevstuen (Lindbak Retail Systems) - EL5

11:30-12:00

Fra Idé til flere 10-talls millioner i omsetning

by Didrik Dimmen (Flowmotion) - A1

11:30-12:00

Teekay Offshore Production, a Global FPSO operator located in Trondheim

by Bernt Lilliestråle (Teekay Petrojarl Production) - EL5

12:15-12:45

Innovasjon – hva skal til for å lykkes?

by Berit Svendsen - A1

12:15-12:45

Utfordringer og muligheter ved digital transformasjon

by Arne Krokan (NTNU) - EL5

13:00-13:30

Askeladdens metode – hvordan endre en bransje

by Lasse Smedvig og Harald Aalvik (Akeladden, Cutters, Adams Matkasse) - A1

13:00-13:30

Xiaopeng: Turning Location Data into Sustainable Impact. // Ngoc: Digitalisering i praksis – best practices, fallgruver og lærdommer fra The New Generation Telco.

by Xiaopeng Li og Ngoc Nguyen (Telia) - EL5

13:45-14:15

Build the world you want to live in

by Ingrid Kylstad (Katapult Ocean) - A1

13:45-14:15

Innovasjon i et stort, modent konsern

by Lise Fjell (Posten) - EL5

14:30-15:00

SINTEF – Teknologi for et bedre samfunn

by Inge Hovd Gangås (SINTEF)- R7

14:45-15:15

Trøndelagsdagen – Ferdig

15:30

Fuck-up night med Spark NTNU

by Spark NTNU - FRAM

19:00

Venture Cup Awards 2018

17.00-23.00

Dørene åpner

16:15 - 17:00

Aperitiff

17:00

Åpning av Venture Cup Awards

by Konferansier Vegard Haveland

17:30

Live Microchip Implant

by Eirik Norman Hansen (Itch) and Chris Hovde (Telia)

17:35

Foredrag

by Thomas Anglero (IBM)

18:00

Forrett

18:30

Foredrag

by Steffen Dyre Hansen (The Assessment Company)

18:45

Casevinner av Sparebank1 SMN & OBOS

by Eli Arnstad

19:15

Underholdning

by August Dahl

19:45

Hovedrett

20:00

Jordbærfilosofien

by Petter Stordalen

20:30

What Is The Future Of Artificial Intelligence?

by Sophia the Robot and Vegard Haveland

21:30

Dessert

21:30

Venture Cup National Finale

21:45

Avslutning

22:30

LETS GATHER TOGETHER

JOIN THE CONFERENCE

back to top